betebet 551 Обложување Сајт Промоција. Сајтот, кој започна своите услуги во 2014 година, tipobet привлекува внимание со своите едноставни и стилски дизајн. Можете да дознаете повеќе за најновите влез адреса на Tippet обложување сајт и сите информации за tipobet yeni giriş обложување на компанијата. - - towall agario unblocked agario - - evden eve nakliyat eşya depolama

Тест за стипендирање студенти од прва година

Машинскиот факултет во Скопје организира тестирање на студентите од прва година со награда стипендија на максимум еден најдобар студент од секоја студиска програма. Наградата се состои во ослободување од партиципација почнувајќи од вториот семестар до крајот на студирањето доколку се исполнат условите пропишани од страна на МФС.

Тестот се состои од 60 кратки прашања со цел да се испитаат општите познавања во областа на техничките науки. Терминот за одржување на овој тест е на 06.11.2018 година (вторник) со почеток во 16 часот во амфитеатарот на Машинскиот факултет во Скопје. Задолжително студентите да донесат индекс.

Соопштенија за студенти

Наши проекти

Контактирајте не

Универзитет „Св. Кирил и Методиј“