betebet 551 Обложување Сајт Промоција. Сајтот, кој започна своите услуги во 2014 година, tipobet привлекува внимание со своите едноставни и стилски дизајн. Можете да дознаете повеќе за најновите влез адреса на Tippet обложување сајт и сите информации за tipobet yeni giriş обложување на компанијата. - - towall - towall agario unblocked- evden eve nakliyat eşya depolama

Одлука за еквиваленција на стари студиски програми

Студентите кои сакаат да го продолжат студирањето на „Универзитет Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, Машински факултет – Скопје, дека можат да поднесат иницијално барање за да му се изврши еквиваленција со цел уредување на статусот на студент.
Поднесувањето треба да се изврши што е можно побрзо, со цел студентот да се запише во семестарот.

Образец на барањето е објавен на веб страната на Факултетот и треба да се поднесе во Студентската служба на факултетот.

Универзитет „Св. Кирил и Методиј” во Скопје,
Машински факултет - Скопје,
Декан
Проф. д-р Дарко Данев